Değişim ve Dönüşüm için Koçluk

Hayatınızın, kariyerinizin ya da şirketinizin gelişimi için Optimist Yönetim Danışmanlığı tarafından kurgulanan koçluk hizmetlerinden mutlaka yararlanın.

Yaşamınızın veya kariyerinizin belli bir noktasında durup düşündüğünüzde bulunduğunuz noktadan daha farklı yerlerde olmak istediğinizi hissediyorsanız, ancak bunu gerçekleştirme konusunda gerekli enerji, bilgi veya motivasyon taşımadığınızı farkediyorsanız size yardımcı olacak araç koçluk olabilir.

Koçluk almak içinizdeki gerçek potansiyelin ortaya çıkmasında size yardımcı olacaktır. Düşüncelerinizi ve isteklerinizi gerçekleştirdiğinizde ise daha mutlu bir birey olabilirsiniz.

Koçluk nedir?

Koçluk kişinin kendi potansiyelinin farkına varması, sonsuz olasılıkları görmesi, kendine güvenmesi, kendi bilinç seviyesini (farkındalık) yükselterek, hayatının/işinin sorumluluğunu alması, gerçekten istediği şeyin, amacının ne olduğunu ortaya çıkararak, doğru zaman diliminde bunu yapabilmesi için rehberlik etmekdir.

Yönetici Koçluğu

Koçluk yöneticinin, çalışanın performans problemlerini çözmek ve becerilerini geliştirmek amacı ile başvurdukları etkileşimli bir süreçtir. Bu süreç işbirliği gerektirir ve üç unsuru vardır:

  • Teknik yardım
  • Kişisel destek
  • Bireysel çaba

Başarı içinse bireyler arasında pozitif duygusal bir bağ oluşması gerekmektedir.

Yaşam Koçluğu

Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, bazı alanlarda bloke olduğunuzu hissediyorsanız, yeni açılımlar arayışı içindeyseniz profesyonel bir yaşam koçu ile çalışmanızda yarar vardır. O sizin göremediğiniz noktaları objektif bir bakış açısı ile görerek, zorlukları aşmanızda ya da alternatif yollar bulmanızda ve hedefinize en kısa sürede ulaşmanızda size rehberlik edecektir. Optimist size yaşam koçluğu alanında hizmet sunabilir:

  • Rehberlik
  • Eğitmenlik
  • Teşvik
  • Yönlendirme

Grup Koçluğu

Günümüzün rekabete dayalı iş ortamında, şirketlerin maksimum verimlilik ve karlılıkla çalışması beklenmektedir. Bu nedenle şirketlerin insan kaynakları çok büyük önem kazanmıştır. Her düzeyde yöneticiden beklenen görevlerden biri de çalışanlarının yetkinliklerini arttırmak, yüksek performans göstererek şirketin karlılığına katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

Kurumsal koçluk yönetici ve yetkili pozisyonunda olanların, kendilerine bağlı çalışanların performansını ve potansiyelini geliştirmek, varsa performans problemlerini halletmek için kullandığı bir tekniktir. Bu süreç işbirliği gerektirir. Koç (yönetici) bilgi birikimini ve kişisel desteğini, astına aktarırken astın sorumluluk alarak kendi gelişimi için çaba sarfetmesi gerekmektedir. Gelişim planı karşılıklı mutabakatla oluşturulur ve hazırlanan plan dahilinde hedefe ulaşmak için çalışan tarafından yapılması gereken eylemler, yönetici koç’un takibinde belirlenen süre içinde gerçekleştirilir.

Siz de yaşamınızda veya şirketinizde fark yaratmak ve dönüşümün fırsatlarından yararlanmak için kurumsal koçluk hizmetimizi almak istiyorsanız aşağıdaki ön kayıt formunu doldurmayı unutmayın.

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Şirket Adı

Konu

İletiniz