Seda Dağdelen

1970 yılında doğdu. Newport University İşletme Bölümü’nü bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı’nı tamamladı.

1988 yılında başladığı kariyerinin ilk 7 yılında 3 ayrı firmada görev alarak Vakko, Anadolu Uluslararası Ticaret ve Taşımacılık ve Divan Pastaneleri gibi firmalarda görev yaptı.

Bu süreçte satış ve satıcının müşteri karşısındaki yeri, müşterinin önemi, gibi konularda çeşitli eğitimler alarak kendisini geliştirmeyi sürdürdü.

Daha sonra ki 10 yıllık dönemde ise Koç Grubu’na ait Setur Seyahat Acentası‘nda Yurt Dışı Departman Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevinde satışların artırılması, yeni ürünlerin pazarlanması, piyasada değer ve yer kazanacak özel ürünlerin bulunması ve firma içindeki ilgili ekiplerin ve ürünlerin satılmasını sağlayan bayilerin eğitilmesi gibi sorumluluklar taşıdı.

2006 yılından beri de Optimist Yönetim Danışmanlığı’nda Eğitmen, Yaşam ve Kariyer Koçluğu yapmaktadır.

Seda Dağdelen’in tutkusu, öğrenmek ve bilgiye ulaşmaktır. Bu nedenle 3 yıldır astroloji, sembolizm ve tasavvufi bilgi konuları ile ilgilenmekte ve bu konularla ilgili danışmanlık yapmaktadır.